Ako udržať doma poriadok


Ak niečo ľudia vo svojom byte naozaj nemusia, tak je to práve neporiadok. Veď uznajte sami, nie je nič horšie, ako keď po celom dni v práci prídete domov, kde máte totálne, ale že naozaj totálne a úplný neporiadok. Vtedy s tým niečo musíte rýchlo urobiť. Inak sa môže stať, že sa z toho doslova zbláznite. No čo je ešte horšie, ako mať doma neporiadok? Predsa upratovanie! Nemusíte však upratovať, keď sa naučíte poriadok udržiavať. Viete, ako na to? My vám to ukážeme.
 dítě a pes v bytě
Vyhoďte všetko, čo nepotrebujete
Základom je zbavovať sa všetkých vecí, ktoré sú vo vašom byte na príťaž alebo sa jednoducho k vášmu domovu nehodia. Je dôležité, aby ste sa zbavovali starých vecí a v takomto prípade už dupľom. Všetko, čo má pre vás len ľútostnú hodnotu (čo je vám ľúto vyhodiť) dajte okamžite preč. Nepotrebujete, aby sa z vášho domova stalo skladisko. Nebude to robiť dobre vám a ani jemu, tým si môžete byť istý.
 
Urobte všetkému miesto
Ak ste vyradili veci, ktorých sa chcete zbaviť, urobte miesto pre tie, ktoré si chcete naopak nechať. Je dôležité, aby mala každá vec vo vašom dome svoje miesto a aby sa to miesto príliš nemenilo. Systém je to, čo potrebuje každý domov, keď chcete, aby sa v ňom neustále udržiaval poriadok. Práve v tejto fáze väčšina ľudí, ktorí chcú mať poriadok, zlyháva. Pretože ich veci nemajú udané miesto.
 čistý obývák
Upratujte pravidelne
Snažte sa vyhradiť si deň, ktorý bude venovaný iba upratovaniu. Urobte si z toho rituál, ale samozrejme nie taký, ktorý budete nenávidieť. Snažte sa nastaviť samého seba tak, že vás to bude tešiť. Zbavíte sa prachu, zbavíte sa špiny a dáte do poriadku všetko, čo sa malo dať do poriadku. Myslite na to, ako sa budete tešiť, keď budete mať konečne všetko upratané. Môžete nám veriť, že tá satisfakcia jednoznačne príde. A budete sa cítiť ako členovia kráľovskej rodiny.