Praktické smart osvetlenie vo vašej domácnosti

Technológia sa za posledné roky posunula obrovským krokom vpred. A je to vidieť aj v prípade prvkov osvetlenia, kedy klasický princíp nahradila technológia LED. Také led žiarovky e27 Led produkt síce poskytujú obľúbený štandard, ale nechýba im výraznejšia úspora energií, ekologické vlastnosti a takisto dlhšia životnosť. Pozrime sa však aj na ďalšie zaujímavé možnosti a aktuálny trend, akým je chytré, respektíve smart osvetlenie.

  • To umožňuje veľmi praktické prepojenie a ovládanie svetla na diaľku a bezdrôtovo. Svetlo sa dá behom pár sekúnd vypnúť, zapnúť, meniť sa dá takisto jeho intenzita a farba, pričom diaľkovým ovládačom v tomto prípade dokáže byť počítač alebo prenosné zariadenie ako smartphone či tablet.

žiarovka na strope

Zázrak dokáže výmena obyčajných žiaroviek za tie nové s chytrou technológiou. Svetelné zdroje následne dokážu plniť očakávané moderné funkcie. Ale v súčasnosti sú na trhu dostupné svetelné produkty, ktoré sa automaticky radia do kategórie smart a nie je u nich potrebná žiadna výmena. Príkladom sú ideálne stropné svietidlá, ku ktorým sa dá pripojiť formou kompatibilnej aplikácie a následne ich môžete ovládať diaľkovo napríklad prostredníctvom svojho mobilu.

  • To so sebou prináša pohodlie a takisto oceniteľné stránky napríklad v situácii, ak idete na dlhší čas z domu. Povedzme, že idete na dovolenku a pre potenciálnych zlodejov by bolo podozrivé, ak by sa v dome dlhodobejšie nesvietilo. Chytré svetlá sa však dajú naprogramovať, aby sa zapínali a vypínali v pravidelných intervaloch.

smartphone, mobil

Funguje to ale aj z pohodlia domova. Máte vytvorenú romantickú alebo relaxačnú atmosféru, sedíte na komfortnom gauči a keď máte náladu na zmenu intenzity osvetlenia, pomocou aplikácie vo vašom smartphone alebo tablete takáto zmena nebude predstavovať žiadny problémom. Farbu a intenzitu svetla môžete jednoducho regulovať bez toho, aby ste museli opustiť vašu komfortnú zónu.