Seniori sa v online priestore vyznajú


Našich starých rodičov by sme čoraz viac mali zapájať do činnosti pracovania s internetom. Pomôže im to rozhýbať nielen mozgové závity, ale aj túžbu po získavaní nových informácií. Aj v dnešnej dobe ale existujú napríklad aj takí, čo internet ešte ani raz neokúsili a pritom majú možnosť ho využívať. Ale viac je takých čo sa aktívne zúčastňujú na jeho používaní, pretože sa pomaly zbavujú strachu z používania nových technológií.
starší pár při tanci
Mladšia generácia v minulosti predstavovala doménu nových technických vymoženosti. Ako vidíme dieťa hrať sa na tablete, nie je nič divné ak vidíme aj seniora pracujúceho za počítačom. Dôchodcovia čoraz viac využívajú internet banking.  Potvrdia to viaceré banky. To že si dôchodca raz mesačne vyberie celý dôchodok a drží ho doma, už dávno neplatí. Najčastejšie cez internet platia inkaso a iné mesačné služby (platby za telefón alebo televíziu).


Kluby dôchodcov

Jednoznačne k rozvodu práce na počítači seniorov pomáhajú kluby, kde im mladší kolegovia pomáhajú nadobudnúť nové vedomosti v tejto oblasti. Je úžasne sledovať  ako si medzi sebou vymieňajú novonadobudnuté informácie a ako ich práca s internetom baví.

V každom správnom klube by nemali chýbať počítače a iné technické vymoženosti (tablety a pod.)Najlepšie podľa kapacity miestnosti. Každý člen by sa tam mal cítiť príjemne a mal by mať svoj vlastný osobný priestor pre prácu a prípadne otázky.

každý u svého laptopu
Radosti internetu v bežnom živote

Nejedná stará mama by chcela vidieť dospievať svoje vnúčatá. Keď to už diaľka alebo iné faktory nedovoľujú, nastupuje tu internet. Telefonovanie, videochaty  sú pre starých rodičov dostupné zadarmo a tak ich môžu využívať v podstate neustále.

Aj keď sa naši starkí musia toho učiť na internete viac ako mladší, je  zrejme, že využívanie internetu nie je pre nich v dnešnej dobe veľká veda.